sigarayla savaşanlar, sigarayı bırakmak arık çok kolay
doktor kontrolünde %95 başarı sigara bırakma, sigarayı bırakmanın yolları
sigara bırakma merkezi, sigara bırakma yöntemleri, sigara bırakma ilaçları Sigarayla Savasanlar, sigara bırakma merkezi sigarayla savaşanlar der; Sigarayı Bırakmak Çok Kolay sigarayla savaşanlar, bilgi ve randevu sigarayla savaşanlar iletişim bilgileri
sigara bırakma merkezi, doktor kontrolünde
sigara bırakma yöntemleri
Untitled Document
Untitled Document
   Kullanıcı adı:
   Şifre:           
       Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
 
sigarayı bizimle bırakan firmalar
sigarayı bizimle bırakan kişiler
 
sigara bırakmak için doktara danış (ücretsiz)
 
sigara bağımlılık testi, sigara bırakma zamanı
 
sigara bıraktıran bitkisel karışım
 
sigara içmek yasak levhaları, panoları
 
Yeşilay
 
dumansız hava sahası
 
 
 
 
 
 
Aktif Ziyaretçi
Bugün Tekil 31 
AYRINTI
 
sigara bıraktıran
 
 
 
 

Türkiye’nin ilk sigara bıraktırma ünitesini 1997 yılında kurmuş olan Sigarayla Savaşanlar, aradan geçen uzun yıllar içinde  Dr.Zafer Sadi ÖZOK’ un önderliğinde 10.000’den fazla insanın sigarayı bırakmasına yardımcı olmuştur.Sigarayı bırakmasına yardımcı olduğumuz bazı kişilerin görüşleri aşağıda yer almaktadır.

 

Meriç Köyatası (Gazeteci)(17 Şubat 2006)(Gazetesindeki köşe yazısı)

Ejder Aydoğdu (İstanbul)( 25.11.2008)

Biran Akarçay (İstanbul)(03.04.2009)

Feride Amaçin (Afyon)(Yaş:74)(14.11.2009)

Halise Çalışır (İstanbul)(Yaş:64)(15.04.2010)

Onur Can (İstanbul)(Yaş:16)(11.08.2010)

Ayfer Türk (İstanbul)(Yaş:  )(09.09.2010)

Meltem Sonsuz Gavalas (Atina)(Yaş:33)(Bankacı)(13.09.2010)

Selma Yağlı (İstanbul)((Yaş:28) 13.09.2010)

Gül Kireklo (Gazeteci)(25 Ekim 2010)(Gazetesindeki haberi)

Turgay Yeniyurt (İstanbul)(26.02.2011)

Zeliha Kaya (İstanbul)(Yaş:30)(17.03.2011)

 

Meriç Köyatası(Gazeteci) (17 Şubat 2006)(Gazetesindeki köşe yazısı)      Başa Dön

Meğer dünyanın en kolay işiymiş

Lafı uzatmadan, hemen açıklayacağım. Dünyanın en kolay işi, sigarayı bırakmaktır. Kimse kem küm etmesin. Merakı olan ya da sigara illeti ile derdi olan varsa yazsın, cevap vereceğim.

Tam bir ay önce 17 Ocak günü sigarayı bırakmıştım. Ne olur ne olmaz diyerek, bu kararımı sizlerle bir hafta sonra 23 Ocak günü 'Bu kadar kolay mıydı?' başlığı ile paylaşmıştım. Aradan bir ay geçti. Sonuçları açıklıyorum:

*Kesinlikle canım sigara çekmiyor.

*Otomobilim, evim ve gazetedeki odam berbat bir şekilde sigara kokuyordu, yeni yeni düzeldi.

*Güzel yemek pişiren gurmeydim. 'Sigara içen gurme olamaz' diyerek kendimi saklardım. Sigarayı bıraktıktan sonra gurmeliğimi tekrar keşfettim.

*Hal böyle olunca, iştahım ve yediklerim arttı. Alkol ve nikotin birbirini tetikliyordu. Sigarayı bıraktan sonra, alkol tüketimim yarı yarıya azaldı.

*Sabahlara kadar oturmak yerine erken yatıp erken kalkmaya başladım. Uykuda horlamam kesildi, dinç uyanmaya başladım, gözaltı torbalarım kayboldu.

*İştahım artarken, kilom da artmaya başlar gibi oldu ama hemen tedbirini aldım. Kış aylarında Kızılderili Reisi Oturanboğa gibi hareketsiz duran ben, günde 50- 60 dakika tempolu yürüyüşe başladım. (Kilo ve egzersiz konusunda gerçek raporu bir ay kadar sonra verebilirim)

*Sabah kahvaltılarında çay, kahvaltı sonrasında da mutlaka az şekerli Türk kahvesi içerdim. Onları bıraktım. Ihlamur, yeşilçay, kuşburnu gibi çaylarını tercih ediyorum.

*Sevgili Reha Muhtar sigarayı bıraktıktan sonra seks hayatındaki performans gelişmesini de ima etmişti. Bir ekonomi yazarı olarak bu konuya girmiyor ve özelime saklıyorum.

Kendimizi kandırmayalım

Şuna inandım ki, 32 yıl boyunca, günde iki paket sigara içen ben, sigarayı bu kadar kolay bırakıyorsam, herkes bırakabilir.

Sevgili okuyucular... Ben sigarayı, Sigarayla Savaşanlar'ın desteğiyle bıraktım. Daha önce de yazdığım bu desteği özetlemek istiyorum.

Vücudun belli noktalarına deri dışından çok küçük ölçekli kızıl ötesi ışın gönderiliyor. Bu ışınlar, beyine sinyal gönderip vücudun sigaradan bağımsız olarak endorfin üretmesini sağlıyor. Böylelikle sigarasız ve nikotinsiz ilk 24 ile 72 saat, sinirsiz, bunalımsız, kazasız, belasız atlatılıyor. Ondan sonra zaten bir problem yok.

Sigarayla Savaşanlar Derneği’nin dışında çeşitli hastaneler ve kuruluşlar benzer cihazları getirmişler, ışın yöntemiyle bu illetle mücadele edip başarıya ulaşıyor. Hepsinin adını ve telefonunu vermem mümkün değil. Ama Sigarayla Savaşanlar Derneği ticari kuruluş olmadığı için telefonlarını bir kez daha tekrarlayacağım. İstanbul 0212 212 50 60

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Ejder Aydoğdu(İstanbul)( 25.11.2008)                                                        Başa Dön

Şu an 42 yaşındayım. Tam 8 yıl önce sigara içmeye başlamıştım.  Hayatımın en parlak kararı değildi bu belli ki…

3 Ay önce Türkiye Sigarayla Savaşanlar Derneği’nin desteğiyle sigarayı bıraktım. Bir anlamda esaretten kurtuldum, tekrar nefes almaya başlamadım. Aklımı daha iyi kullanmaya ve hayattan “gerçekten” zevk almaya başladım.

Neredeyse sigarayı düşünmüyorum. Ben azimli, istekli olduğum sürece sorun yok.

Kendinizi özgür bırakmak için,haydi siz de bırakın…

Sevgiler herkese.

Biran Akarçay (İstanbul) (03.04.2009)                                                           Başa Dön

Merhaba,

2008 Eylül ayının ortalarında Bakırköy’de bir çay bahçesinde arkadaşımı bekliyor ve çayımı içerken gazete okuyordum. Gazetenin köşesinde minicik bir reklam: “Türkiye Sigarayla Savaşanlar Derneği” yazısı ve telefon numarası vardı. Sigarayı bırakmak gibi bir düşüncem yoktu ve daha önce de 2000-2006 arasında sigarayı bırakmıştım. 2006 da İstanbul’a taşınmamla birlikte yeniden başladım (Bundan daha iyi bir bahane olabilir mi bir tiryaki için?) ve bırakmaya da hiç niyetim yoktu. Ancak beni bir şey o numarayı aramaya itti ve aradım. Telefondaki ses daha sonra tanıyacağım Tülin hanım idi, çok ilgilendi.Ben ‘’hazır olmadığımı, hazır olunca arayacağımı’’ söyledim.

Ancak , Tülin Hanım beni daha sonra birkaç kez daha aradı, ama asla didaktik bir tarzda değil…Son derece sevecen bir yaklaşımla. Ve ben bir gün derneğe gittim. Nasıl olduğunu anlamadım, orada bana ikram edilen kahveyi içerken Tülin Hanım’ın yaklaşımıyla neden olmasın dedim, neden erteliyorum, o anda kararımı verdim.

Sonra Dr. Zafer Bey’le tanıştık ve bir görüşme yaptık. Zafer Bey’in açıklamaları son derece ikna ediciydi. “Markette; kediniz için satılan bir ürünün üzerinde ZEHİRLİDİR  yazsa alırmıydınız?” diye sordu. ‘’Hayır’’ dedim. Vücuduma, beynime yaptığım haksızlık ne büyüktü, kendime kızdım.

Seanslar bitti, ekim ayının ilk haftasıydı. Neredeyse 7 ay oldu, tek sigara dahi içmedim, içme isteğide hiç olmadı. Oysa daha önce  bıraktığım o ilk 6 yıllık dönemde sigara aklımdan hiç çıkmamıştı.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneğindeki yardımdan sona bıraktığımda ise; aklıma bile geliyor, neredeyse hiç içmemiş gibiyim. İyi ki Tülin Hanım benim peşimi bırakmamış. Doktor kimliğinin, uzmanlığının ötesinde insani yaklaşımından dolayı da Zafer Bey’e çok şey borçluyum.

Hepinize çok teşekkür ediyorum, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği…

Feride Amaçin (Afyon)(Yaş:74)(14.11.2009)                                                Başa Dön

Bir yıl öncesine kadar en büyük korkum bırakamamaktı, çok denemeler geçirdim hiçbir denemem başarılı olmadı.Bir gün kendi çabamla sigarayı bırakmaya karar verdim.  Akşam olduğunda yeni paket almadım. Bir süre sonra sigaram bitti, bakkal da kapandı. Ben sabaha kadar evin her kıyı bucağında sigara aradım, sabahı sabah ettim. Sabah olur olmaz,erkenden bakkalın evine giderek dükkanı açtırdım.

İki buçuk paket içiyordum. Bırakamıyordum,bırakabileceğimi ümit bile edemiyordum. Fakat televizyonda derneğin programını izleyince ikna oldum, bırakabileceğimi düşündüm. Telefonla bilgi aldım, Afyon’dan İstanbul’a gelerek Dr.Zafer ÖZOK’un uyguladığı seanslara girdim. ilk seanstan  itibaren sigarayı bıraktım. Şu an çok memnunum, huzurluyum, rahatım, nefes almam bile değişti.

Benden kısa bir süre sonra oğlum ve torunumda aynı yöntemle sigaradan kurtuldu.

Halise Çalışır (İstanbul)(Yaş:64)(15.04.2010)                                               Başa Dön

24 Mart 2009’dan beri sigara içmiyorum. Daha önce eşim sigara içmediği için eve geldiğinde kokuyu duyar ve kızardı. O kızdıkça benim canım daha çok içmek isterdi.

Telefon defterimde pek çok sigara bırakma merkezinin telefonu kayıtlıydı. Arar ve konuşmadan kapatırdım. Hatta yıllar önce sizin yerinize de gelip, sigarayı nasıl bırakacağımla ilgili bilgi aldım, ancak seanslara girmeye cesaret edemeden kaçtım. Bu sefer oğlum ve damadımın zorlamasıyla derneğinizin kapısından içeri girmiştim. Sigarayı bırakmaya hala niyetim yoktu. Galiba ciddi bir bağımlıydım. Belki de sigaranın esiriydim. Sigara içmek 45 yıldır mesleğim gibi olmuştu. Emekli maaşımı aldığımda ilk işim toplu sigara almaktı. Sigaram biter korkusuyla evde her yere sigara saklamıştım. Bıraktıktan sonra evin değişik yerlerinden 17 paket sigara buldum.

İlk günler Doktor Zafer ÖZOK ‘ a hürriyetimi elimden aldığı için kızıyordum. Doktor bey konuşmalarında hürriyetimi vereceğini söyleyip, beni sigarayı bırakmaya ikna etti. Doktor bey benimle uzun bir süre ilgilendi. Ta ki artık sigara içmeyeceğimden emin olana kadar.

Artık çok sigara içilen ortamlarda bile sigara aklıma gelmiyor. Teşekkürler Sigarayla Savaş Derneği…

Onur Can (İstanbul)(Yaş:16)(11.08.2010)                                                      Başa Dön

6 aydır sigara içiyordum. 6 ayda 5 -10 yıl sigara içenler kadar çok içmeye başlamıştım. Sonra baktım ki sesimde olsun, tat almamda olsun, hiçbir şey yolunda gitmemeye başladı. Kendimde bırakmayı denedim, olmadı. En sonunda  pes edip derneğe geldim. Hiç bu kadar kolay olacağını düşünmüyordum. Bugün 3. günüm, sigara isteğim hiç yok. Artık bende sigara içmeyenlerin tarafındayım. Her içene bırakmasını söyleyeceğim.İnsan sigara içmediği zaman çok daha huzurlu oluyor.

Bir de şu kokusundan kurtuldum ya…En sevdiğim parfümü de sıksam, tüm güzel kokuyu yok ediyordu. Doktor abiye teşekkür ediyorum. Artık  sigara bitmiştir.

Ayfer Türk (İstanbul)(Yaş:  )(09.09.2010)                                                     Başa Dön

Sigarayı bırakmanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. 25 yıldır sanki emzik gibi kullandığım sigaradan kurtulamayacağımı düşündüğüm zamanda Sigarayla Savaşanlar’a  başvurdum. Burada aldığım hizmetten ve özellikle 2 yıllık garanti süresinden çok memnunum. 2 yıl zarfında dilediğimde gelip destek alabileceğimi bilmek bana güven verdi. Bugün bu garantiden faydalanarak destek almaya geldim.

2 aydan fazla zamandır sigara içmiyorum. Çok kolay oldu. Uzun zamandır bırakamayan herkese tavsiye ederim. 

Meltem Sonsuz Gavalas (Atina)(Yaş:33)(Bankacı)(13.09.2010)                Başa Dön

Son beş yıldır sigara içen biri olarak pek çok defa tek başıma bu illeti bırakmaya çalıştım, ama her defasında hüsrana uğradım. Denediğim yöntemler arasında nikotin bandı, nikotin sakızları, azaltmaya çalışmak vardı. Hiç biri işe yaramadı.

Artık sigaradan hiçbir zaman kurtulamayacağım hissine kapılmıştım. 3 senedir sigaraya elini sürmeyen bir yakınımla konuşup Dr. Zafer bey  sayesinde sigarayı bıraktığını öğreninceye kadar…

Gözümde büyüttüğüm, asla bırakamam dediğim sigara burada uygulanan yöntemle sanki bir anda hayatımdan çıkıverdi. Sanki hiçbir zaman hayatıma girmemiş gibi. Kısa bir sürede böyle kolay bırakacağımı bilseydim çok önceden buraya başvururdum.

Artık uyandığımda yorgunluk hissetmiyorum, saçlarım ve nefesim pis kokmuyor. Tek amacım sağlığıma biraz daha özen gösterip, çocuğumla birlikte daha fazla vakit geçirebilmek.Herkese tavsiye ediyor ve çalışmalarınızı canı gönülden destekliyorum.

Selma Yağlı (İstanbul)((Yaş:28)(29.09.2010)                                                Başa Dön

Öncelikle bu derneğe gelene kadar hayatımda en sevdiğim şeyin sigara olduğunu anlayamamıştım. Onsuz bir hayatın beni iliklerime kadar sarsacağını hiç tahmin etmemiştim.Öyle bir gün geldi ki ciğerlerimden gelen yüksek rakımlı sesler onsuz bir hayata adım atmamı söyledi. Baktım olmayacak sigarasız yaşamaya karar verdim.Nefes alabilmek için, yaşayabilmek için, bastonla dolaştığım günleri görebilmek için. Tek başıma üstesinden gelemeyince Sigara Savaşanları seçtim.Ne yalan söyleyeyim, ilk geldiğimde başarabileceğime hiç inanmamıştım. Öncelikle doktorum Zafer beyin gösterdiği yüksek sabır, bana verdiği destek başarabileceğim yönünde verdiği yöntemler  bana güç verdi.Uygulanan her tedavi sonrasında sigarasız bir hayatın ne kadar güzel olduğunu fark ederek sigarayla geçen 14 seneme pişmanlıkla bakıyorum. Sigara Savaşanlara geleli  iki  aya yakın bir zaman oldu ve bir tane bile sigara yakmadım. Her şey için çok teşekkür ederim. Başta Dr. Zafer bey,dernek kurucularına ve destek veren dernek gönüllülerine (ZİL SESLERİNİ DUYMUYORUM  ARTIK:)

Gül Kireklo (Gazeteci)(25 Ekim 2010)(Gazetesindeki haberi)                      Başa Dön

Bir sigara bağımlısının terapi notları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı 17 Sigara Bırakma Polikliniği'nde, 957 İstanbullu bu illetten kurtulmak için çabalıyor. Ben de; 13 yıl sigara içmiş, 4 yıl ara vermiş ama yeniden tuzağa düşmüş bir bağımlı olarak, 2.5 aydır kafamda 'sigara sigara' diye vızıldayan arıları nasıl susturduğumu aktarmak istedim. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom'u aradım. Ardından Sigarayla Savaş Derneği'nin yolunu tuttum.

'KIZIL IŞIKLA TERAPİ YAPILIYOR'
Dr. Zafer Sadi Özok'a "Bir sigara yaktım. Ve kendimi durduramıyorum. Bana yardım edin" dedim. Dr. Özok, sigaranın beynin ürettiği endorfin salgısını bozduğunu anlattı. Özok, Kulakların akupunktur için belirlenen referans noktalarına kızıl ötesi ışık gönderen cihazla terapisini sürdürdü. Bu kızıl ışığın vücudun endorfin salgısını düzenleyip, sigarayla beslenmesinin önüne geçeceğini söyledi. Dr. Özok; "Bu geceyi sigaradan uzak ilk gecen olduğu için stres içinde geçireceğini sanma. Kızıl ışık seni erkenden uyutabilir. 10 kişiden 9'unda böyle bir etkisi var. 3 gün üst üste kızıl ışık terapisi uygulayacağım" dedi. 6 Ekim günü, saat 14.30'dan bu yana da hiç sigara içmedim. Birkaç defa kuralları çiğneyecek gibi oldum. Ama Dr. Zafer Sadi Özok, beni hemen kontrol altına aldı. Kafamda 'sigara, sigara' diye vızıldayan arıları susturmayı başardı. Ben de bu arılara hükmetmeyi öğrendim. Sigarayla Savaşanlar, Dr. Özok' un önderliğinde 10 binden fazla insanın sigarayı bırakmasına yardımcı olmuş. Buraya gelen bağımlı, 2 yıl boyunca, derneğin garantisi altında. Tabiî ki ben de...

Turgay Yeniyurt (İstanbul)(26.02.2011)                                                       Başa Dön

Sigarayı bırakmayı pek düşünmüyor ve bırakabileceğime de pek inanmıyordum. En sonunda, önceden eşimin de yardım almış olduğu Sigarayla Savaşanlar ’dan destek almayı, denemeyi düşündüm. Sigarayla Savaşanlar ‘dan aldığım destekle birlikte bu işi yapabileceğime inancım arttı. Şu anda 2 aylık sigarasız bir sürecin içindeyim ve hayatımdan çok memnunum. Nefes almam,merdiven çıkmam, uyku düzenim, kendime olan güvenim değişti. Sigarayla Savaşanlar’a teşekkür ederim.

Zeliha Kaya(İstanbul)(Yaş:30)(17.03.2011)                                                  Başa Dön

Ben bir BAĞIMLIYDIM… Her sabah kalkar kalkmaz oğlumdan önce ilk aklıma gelen şey sigaraydı. Yüzümü yıkamadan ilk yaptığım eylem sigara içmekti. 12 senedir her anıma,her hatıramın içine onu da ekledim. Ta ki Sigarayla Savaşanlar ‘ın internet sitesine denk gelene kadar… Zaten uzun zamandır aklımda olan ama bir türlü cesaret edemediğim bağımlılığımdan kurtulmak için aramaya karar verdim. Telefonda gerekli bilgileri aldıktan sonra yakın çevremle bu konuyu paylaştım. Tepkiler hep aynıydı. ‘’-Öyle yerler para tuzağı’’ ‘’-Aklında bitir.’’ ‘’-Boşa zaman harcama.’’

Hepsini mahçup ettiğiniz için ve beni bu bağımlılıktan kurtarıp, 2.hayatıma başlamamı sağladığınız için bütün çalışanlara ve özellikle Sayın Dr. Zafer ÖZOK ‘a ne kadar teşekkür etsem azdır. Şimdi kardeşim arada bir soruyor. ‘’ Bıraktın mı gerçekten.’’ Hayır içmiyorum dediğimde ‘’Helal sana’’ diyor.

Bende bana değil Sigarayla Savaşanlar çalışanlarına helal olsun diyorum.

 

 
 
 
  Ümraniye Anaokulları  
     
     
     
 
29788
 
 
Adres: Büyükdere cd. No:58 D:13 Osman Apt. Mecidiyeköy/İSTANBUL Tel: 0212 212 50 60 Faks: 0212 274 67 02 mail: bilgi@sigaraylasavasanlar.com.tr

2011(c) sigaraylasavasanlar.com.tr sitesi içerisinde yeralan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Sigarayla Savaşanlar Özel Sağlık Ltd.Şti.'ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

 

     Sitemizi Nisan 2010 tarihinden itibaren  1001187   kişi ziyaret etmiştir.